АРХІВ НОВИН
«Листопад 2018 р. »
ПнВтСрЧтПтСбНд
2930311 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 12
З декрету в декрет

 
Жінка під час пере­бування у відпустці для догляду за дити­ною до досягнення нею трирічного віку народила другу дитину. Який порядок надання їй відпустки для догляду за другою дитиною та чи може вона одночасно перебувати у двох відпустках?

Допомога по до­гляду за дитиною до досягнення нею триріч­ного віку працюючим особам призначається після закінчення відпустки у зв'язку з вагіт­ністю та пологами з дня оформлення відпуст­ки для догляду за дитиною (пункт 18 Порядку призначен­ня і виплати державної допомоги сім'ям з ді­тьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751). Підставою для призначення цієї допомоги є витяг з наказу (розпорядження) роботодавця про надання особі, яка фактично доглядає за дитиною, відпустки для догляду за дитиною до досягне­ння нею трирічного віку.

Допомога для догляду за дитиною до до­сягнення нею трирічного віку надається накожну дитину незалежно від кількості на­роджених (усиновлених, взятих під опіку) дітей усім'ї, по догляду за якими надається допомога.

Після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами робо­тодавець повинен видати наказ (розпоря­дження) про надання відпустки для догляду за другою дитиною до досягнення нею трирічного віку і підставою для цього є заява працівниці та копія сві­доцтва про народження другої дитини.Витяг із цього наказу жінці необхідно подати до орга­ну праці та соціального захисту населення за місцем проживання для призначення до­помоги по догляду за другою дитиною.

Таким чином, після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами і включно до дня досягнення першою дитиною триріч­ного віку жінка буде отримувати дві допо­моги по догляду— окремо на кожну дитину.

Щодо права працівниці одночасно пере­бувати у двох відпустках, то це не супере­читьчинному законодавству. Наприклад, за частиною 3 статті 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовлени­ми народженням та похованням» від 18 січня 2001р. за період відпустки у зв'я­зку з вагітністю та пологами, що збігається з відпусткою для догляду за дитиною до до­сягнення нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується незалеж­но від допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
 
Начальник відділу кадрової роботи та державної служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області Алла Кузнєцова
 
 
Газета «Версії» від 26 червня 2009 року № 26
АНОНСИ ПОДІЙ
25 10 2018

25 жовтня 11.30 м. Сторожинець. Відкриття "Open S...

25 жовтня у місті Сторожинець  об 11.30 відкриваємо перший у Чернівецький області «Open Space» - центр надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану
далі...
19 10 2018

22.10.2018 о 12.00 год. відбудеться засідання Комісії з...

 
далі...
16 10 2018

18 жовтня у с. Сучевени та с. Корчівці Глибоцького райо...

 
далі...
02 10 2018

4 жовтня о 14.00 Правовий квест "Загадки Феміди&qu...

 
далі...
27 09 2018

27 вересня 10.00-12.00 День відкритих дверей для студе...

 
далі...
ПОСИЛАННЯ

 

 

 

 

'

 


 

 

 

 



  



   

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА

ЧЕРНІВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА





www.legalaid.gov.ua/ua/konkursadvokativ/ shostyi-konkurs


 

Скайп відділу державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації Головного управління юстиції у Чернівецькій області