В.о. Начальника
Головного управління
Малий Олександр Володимирович
Малий Олександр Володимирович
АРХІВ НОВИН
«Лютий 2018 р. »
ПнВтСрЧтПтСбНд
2930311 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1234
Підприємство змінило юридичну адресу


ПРИ ЗМІНІ ЮРИДИЧНОЇ АДРЕСИ – ОНОВІТЬ ДОКУМЕНТИ

Наше підприємство переїхало до нового офісу під іншою юрадресою. У свідоцтві про держреєстрацію зазначено стару адресу. Чи потрібно нам пройти перереєстрацію?  Д. Семенченко, м. Чернівці
 
Одразу скажемо так. Припис ч.1 ст.19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.03р. №755-ІУ (далі - Закон про держреєстрацію) зобов’язує в такому випадку повідомити державного реєстратора про нову юрадресу, аби той:
- уніс зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – Реєстр, ч.6 ст.19 Закону про держреєстрацію);
- повідомив контролюючі органи про нове місце прописки підприємства (ч.14 ст.29 Закону про держреєстрацію);   
- та, нарешті, замінив старе свідоцтво про держреєстрацію, на нове (ч.6 ст.9, ч.6 ст.19 Закону про держреєстрацію).
Як бачимо, зміна адреси юрособи має важливі наслідки. Тож розглянемо сценарій таких подій ретельніше.

Насамперед зазначимо: такий широковживаний термін, як «юридична адреса», нашому правовому полю не відомий. Замість нього, існує поняття «місцезнаходження юридичної особи». Під останнім розуміють адресу органу або особи, які, відповідно до установчих документів чи закону, виступають від імені юрособи (ст.93 Цивільного кодексу України та абз.6 ст.1 Закону про держреєстрацію).

Отже, адресу суб’єкта господарювання визначаємо за місцезнаходженням його органів управління. Згідно з абз.7 ч.2 ст.17 Закону про держреєстрацію її вносять до Реєстру. Саме її називають «юридичною адресою підприємства». Відповідно, у реєстраційній картці, яку подають держреєстратору, цю адресу треба вказувати обов’язково.

ВАЖЛИВО! Місцезнаходження юр особи можна не фіксувати в її установчих документах (ч.4 ст.57 Господарського кодексу України, ст..88 Цивільного кодексу України, ч.2 ст.4 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.91р. № 1576-ХІІ). Якщо ж місцезнаходження таки значилось у статуті Вашого підприємства, то і його зміну слід зареєструвати в порядку реєстрації змін до установчих документів.

Як бачите, повідомлення про нове місце прописки підприємства можливе у двох процедурах:
- через внесення змін до установчих документів;
- або звичайне повідомлення держреєстратора про зміну його прописки.

А як діяти, якщо Ви не вказували місцезнаходження в статуті?
Коли Ваше підприємство змінює прописку, його виконавчий орган зобов’язаний подати (надіслати рекомендованим листом ) держреєстратору лише заповнену картку про внесення змін до відомостей про юрособу, а також свідоцтво про державну реєстрацію (ч.1 ст.19 Закону про держреєстрацію). Якщо з документами все гаразд, то держреєстратор вносить до Реєстру потрібний запис та видає (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) Вам нове свідоцтво про держреєстрацію юр особи разом зі старою редакцією цього документа. На останньому відмічають видачу нового свідоцтва.
 

Заступник начальника Головного управління юстиції у Чернівецькій області Тетяна Ніколаєвич
 
 
Газета «Версії» № 38 від 18 вересня 2009 року
                                      
 
АНОНСИ ПОДІЙ
20 02 2018

21.02.2018 відбудеться засідання Комісії з питань розгл...

 
далі...
07 02 2018

У Сокирянах відбудеться прийом громадян

 
далі...
27 04 2015

Довідковий збірник послуг, що надаються громадянам

 
далі...
ПОСИЛАННЯ

 

 

 

 

'

 


 

 

 

 



  



   

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА

ЧЕРНІВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА





www.legalaid.gov.ua/ua/konkursadvokativ/ shostyi-konkurs


 

Начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області Андрієць Орися Іванівна