В.о. Начальника
Головного управління
Малий Олександр Володимирович
Малий Олександр Володимирович
АРХІВ НОВИН
«Січень 2018 р. »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1234
Народилася ще одна дитина...

Під час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку працівниця народила другу дитину. Чи може одна й та сама особа одночасно перебувати у двох відпустках (для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку)?
(запитує Л. Омельяненко, м. Чернівці)
 
Згідно з п.18 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку працюючим особам призначається після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами з дня оформлення відпустки для догляду за дитиною. Підставою для призначення цієї допомоги є витяг з наказу (розпорядження) роботодавця про надання особі, яка фактично доглядає за дитиною, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ч.3 ст.14 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року №2811-ХІІ).

Відповідно до ч.2 ст. 15 Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на кожну дитину незалежно від кількості народжених (усиновлених, взятих під опіку) дітей у сім’ї, по догляду за якими надається допомога.

Відповідно до пункту 20 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами працівниці для отримання допомоги по догляду за другою дитиною слід подавати до органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання заяву за формою, затвердженою Міністерством праці та соціальної політики України, копію свідоцтва про народження другої дитини та витяг з наказу (розпорядження) роботодавця про надання їй відпустки для догляду за другою дитиною.

На підставі заяви працівниці про надання їй відпустки для догляду за другою дитиною до досягнення нею трирічного віку та копії свідоцтва про народження другої дитини роботодавець повинен видати наказ (розпорядження) про надання відпустки для догляду за цією дитиною після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Витяг із цього наказу жінці необхідно надати до органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання для призначення допомоги по догляду за другою дитиною.

Таким чином, після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і включно до дня досягнення першою дитиною трирічного віку жінка буде отримувати дві допомоги по догляду – окремо на кожну дитину.  

Отже, щодо права працівниці одночасно перебувати у двох відпустках, то це не суперечить чинному законодавству. Наприклад, за частиною 3 статті 38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18 січня 2001 року № 2240-ІІІ за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, що збігається з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується незалежно від допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

 
Провідний спеціаліст відділу кадрової роботи та державної служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області В. Ткач


Опубліковано в газеті «Версії» № 4 від 22 січня 2010 року

АНОНСИ ПОДІЙ
15 01 2018

Засідання Комісії з питань розгляду скарг у сфері держа...

16.01.2018 о 11.00 год. відбудеться засідання Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Головного територіального управління юстиції  у Чернівецькій області за скаргою ПАТ "Енергопостачальна компанія "Чернівціобленерго"; 11:30 Чернівецької обласної громадської організації "Суспільних ініціатив&q
далі...
13 12 2017

Засідання Комісії з питань розгляду скарг у сфері держа...

 15.12.2017 о 14.00 год. відбудеться засідання Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Головного територіального управління юстиції  у Чернівецькій області за скаргою ПАТ "Енергопостачальна компанія "Чернівціобленерго" (адреса: вул. М. Грушевського, 1, м. Чернівці, каб. 418)
далі...
11 12 2017

Засідання Комісії з питань розгляду скарг у сфері держа...

  12.12.2017 о 12.00 год. відбудеться засідання Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Головного територіального управління юстиції  у Чернівецькій області за скаргою ПАТ "Енергопостачальна компанія "Чернівціобленерго" (адреса: вул. А. Кохановського, 7, ІІІ поверх, кабінет № 4).
далі...
27 11 2017

28.11.2017 з 11:00 до 13:00 заплановано проведення першим заступником начальника Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Адамчук А.І. виїзного прийому громадян у Першому та Другому відділах ДВС м.Чернівці.  
далі...
09 11 2017

Засідання Комісії з питань розгляду скарг у сфері держа...

10.11.2017  о 12.00 год. відбудеться засідання Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Головного територіального управління юстиції  у Чернівецькій області за скаргою ПАТ "Енергопостачальна компанія "Чернівціобленерго" (адреса: вул. А. Кохановського, 7, ІІІ поверх, кабінет № 4).
далі...
ПОСИЛАННЯ

 

 

 

 

'

 


 

 

 

 



  



   

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА

ЧЕРНІВЕЦЬКА МІСЬКА РАДА





www.legalaid.gov.ua/ua/konkursadvokativ/ shostyi-konkurs


 

Начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області Андрієць Орися Іванівна